LOGGA IN

Inget konto? Registrera här

BLOGGAR

Elin Hagerlinds blogg

Frida och Sakarias

Läs mer

Henrik Erikssons blogg

Bright lights late nights - The Speakeasies' Swing Band

Läs mer

Kontakta oss

Swingkattens adress

Swingkatten
Box 15029
75015 Uppsala


Uppgifter för betalning och fakturering

Kontaktpersoner

Här nedanför hittar du kontaktpersoner och ansvariga inom Swingkatten.

Swingkattens styrelse 2019

   
Håkan Petersson (ordförande) ordforande@swingkatten.se
Martin Hult (vice ordförande) martin.hult@swingkatten.se  
Rebecca Ahlqvist (kassör) ekonomi@swingkatten.se
Amanda Lönngren (sekreterare) sekreterare@swingkatten.se
Josefin Högberg (ledamot) josefin.hogberg@swingkatten.se  
Isac Bergenwall (suppleant) isac.bergenwall@swingkatten.se  
Adam Vadi Dris (suppleant) adam.vadi.dris@swingkatten.se  

Kurser

   
Lindykurser (Lovisa Östblom) lindykurser@swingkatten.se  
Balboakurser (Veronika Nyrén) balboakurser@swingkatten.se  
Steppkurser (Henrik Pedersen) steppkurser@swingkatten.se  
Boogiekurser (Maria Nygårds) boogiekurser@swingkatten.se  
Jazzkurser (Lovisa Östblom) jazzkurser@swingkatten.se  
Blueskurser (Olle Moden) blueskurser@swingkatten.se  
Övriga anmälningsfrågor (Simon Ternsjö) kurser@swingkatten.se

Show

   
Bokning MessAround (Lovisa Östblom) messaround@swingkatten.se  

Valberedningen

Petra MÅnsson (sammankallande) valberedning@swingkatten.se  
Anna Karlström  
Rasmus Belling Malm  

Revisor

Stephan Ortlieb  revisor@swingkatten.se  

Fest och arrangemang

Kontaktperson för socialdans (Rasmus Luthander) socialdans@swingkatten.se  
Kontaktperson för funktionärer (Hedvig Åström) engageradig@swingkatten.se  
Kontaktadress till ansvarig för danskvällsvolontärer hjalpatill@swingkatten.se  

Träningsvärdar

   
Solstickan Malmberg (träningsansvarig) traning@swingkatten.se

Teknik

   
Teknikgruppen teknik@swingkatten.se  

Web och annat IT-stöd

   
webbredaktion webbredaktion@swingkatten.se  
Swingweb info@swingweb.se
nyhetsbrev
dans i Uppsala
vilka skor passar bäst för dans